Eesti Teatri Agentuuri andmebaas ütleb, et saabuval suvel on me teatriilmas tulekul 48 esietendust: juunis 22, juulis 16 ja augustis senistel andmetel 10. Tegelikult tuleb uuslavastusi ilmselt rohkemgi. Mida siis ikkagi vaadata tasub? Pakun oma esialgse, kahtlemata subjektiivse valiku.

Margus Mikomägi

Saaremaa abivallavanem Koit Voojärv ja Vanemuise teatrijuht Aivar Mäe allkirjastasid Kuressaare teatris eile koostööleppe Vanemuise teatri festivali „Kultuurilaine üle mere“ toimumiseks tuleva aasta jaanuaris.

Irina Märgi
Sisuturundus
KUULA | Lase tantsulõvi endas valla: NO99 Tantsulaager tuleb taas!

Piletitasku podcast’i värske episood toob rõõmusõnumeid kõigile, kes armastavad tantsida! Kultusüritus NO99 Tantsulaager on tagasi, et tähistada kümne aasta möödumist esimesest legendaarsest peost. Külas käisid peakorraldaja Kätlin Sumberg ning tantsijad Märt Agu ja Oliver Soomets.

Sisuturundus
Pullitalliteatris toimub varsti kuritegu

28. juunil esietendub Jäneda Pullitalliteatris maailmakuulsa fantaasia- ja ulmekirjaniku Jules Verne 120 aastat tagasi ilmunud romaani „Draama Liivimaal“ dramatiseering. Ootamatu lõpuga ajalooline mõrvalugu paneb vaataja mõtlema sellele, kas kuriteole tõukavad poliitilised huvid või labane omakasu. ...

Sisuturundus
Muusikaline suveteater jõuab Hiiumaale
Muusikaline suveteater jõuab Hiiumaale
Esimest korda Viscosa Kultuuritehases Kõrgessaares

Suvine seiklus ootab Hiiumaal – Viscosa Kultuuritehas toob lavale põneva meremeeste maailma viiva loo „Mere laul“, mis põhineb Soomes 2014. aastal esietendunud Anni Mikkelssoni lavastusel.