KULTUURIBIIT | Režissöör Kaupo Kruusiaugu playlist

Sel korral valib kultuuribiidis muusikat stsenarist ja filmirežissöör Kaupo Kruusiauk. Eilsest jõudis kinodesse uus Eesti situatsioonikomöödia "Sandra saab tööd", mis on ühtlasi Kruusiaugu debüütmängufilm.

Kummarduse meistrile teevad vokaaltrio Swingin’ Sisters, Marten Kuningas, Marianne Leibur ja instrumentaalansambel.

15.-24. oktoobrini toimuv kontserdihooaeg Sügisjazz teeb kummarduse hiljuti meie seast lahkunud armastatud lauljale, pedagoogile ja laululoojale Uno Loobile ning toob publikuni nii Euroopa džässitähed kui ka Eesti džässitalendid.

EPL Kultuur
Kanye West on täiuslik tänapäeva antikangelane: vaimsetest häiretest vaevatud, peavoolule vastanduv egomaniakist geenius.

Kanye West on oma leina pakendanud seitsmeks popkultuuri tuumani raputanud meistriteoseks. Viimases meistriteoses leiab Kanye viimaks lepitust ja kinnitab veel kord jumalale pühendumist.

Aleksander Algo
Mikkeli muuseum. Noor Jüri Arrak. Tormid ja vormid
FOTOD | Mikkeli muuseumis avati näitus noore Jüri Arraku loomingust
Mõnda erakollektsiooni tööd pole varem valikkusele näidatud

Mikkeli muuseumis avati Jüri Arraku loomingu näitus, mis keskendub Arraku varasemale loomeperioodile, mil tema nüüd tuntud käekiri ei olnud veel lõplikult välja kujunenud. Teosed pärinevad kuue erakoguja kollektsioonist, mõnda tööd pole varem avalikkuses näidatud.

Rauno Volmar,
EPL Kultuur