Olivia Saare naerulohkudega maailm
Olivia Saare naerulohkudega maailm
Kirjanik saab täna 90-aastaseks

Täna 90-aastaseks saav Olivia Saar on sütitavalt kannatlikult innustanud lastekirjanikke ja kunstnikke uusi raamatuid looma.

Jaanus Vaiksoo
Mulgi mõõdupuu – mis teeb mulgist mulgi?

Ainuüksi sünnijärgsus ei pruugi kellestki veel mulki teha – vaja olevat sisemist äratundmist, mis tunnetuslikult omane. Selle loo peakangelasteks on kolm tulihingelist mulki, kes tänaseni põimivad esivanematelt pärandatud tavasid ja mõtteviisi oma igapäevatöö ja tegemistega. Nõndaviisi aitavad nad v...

Anett Taal
KULTUURIBIIT | Näitleja Elar Vahteri playlist

Tänase kultuuribiidi muusika valis Rakvere teatri näitleja Elar Vahter, kes kehastub peaosatäitjaks elik nooreks kirjanikuks Erviniks Indrek Hargla tekstil põhinevas Aare Toikka lavastuses "Suvitusromaan".

ARVUSTUS | Ära muutu ninasarvikuks
ARVUSTUS | Ära muutu ninasarvikuks (1)
Eugène Ionesco kultusteos Eesti Noorsooteatris

Noorsooteatri „Ninasarviku” seletusjõu vähesuse teeb osalt tasa etenduslik energilisus.

Andrei Liimets
Veneetsias, gondli ja doodžideta

Andes endale aru, et olen järjekordne tüütu ja linna hävingut kiirendav turist, julgesin arhitektuuribiennaali ajal söögikohti otsides siiski ringi uidata.

Peeter Kormašov
KULTUURIBIIT | Ansambli The Boondocks playlist

Tänases kultuuribiidis jagab muusikasoovitusi ansambel The Boondocks, kel ilmus hiljuti album "Soup Can Pop Band". Bändi kuuluvad Villem Sarapuu, Romet Mägar, Hendrik Tamberg ja Karl Kevad.

FOTOD | Rahvusooperis Estonia jagati muusikapreemiaid

Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital ja Eesti Muusikanõukogu tunnustasid rahvusvahelisel muusikapäeval muusikamaastiku parimaid. Koos anti preemiad välja neljateistkümnendat aastat järjest.

Andres Putting,
EPL Kultuur