Shakespeare’i koduteater The Globe esitas „Hamletit” ka Calais’ põgenikelaagris. Etenduse vastu tunti suurt huvi, osa vaatajaid pidi seda lausa lavalt jälgima. Foto: AP/SCANPIX

Tänavune Londoni raamatumess oli erakordne selle poolest, et seal ei olnud peakülalist. Küll olid suuremate stendidega esindatud eelmise aasta peakülaline Mehhiko ja järgmise aasta peakülaline Poola. Esimest korda olid ühise kolmikstendiga väljas Baltimaad, kes võtavad peakülalise koha sisse 2018. aasta messil. Peakülalise staatus kuulutati pidulikult välja 11. aprillil toimunud ühisvastuvõtul.

Ehkki ükski riik ega keel teistest suuremat tähelepanu ei pälvinud, oli ometi seegi kord keegi, kes sai silmatorkavalt suure tähelepanu osaliseks. See oli kirjanik, keda nimetatakse lihtsalt The Bardiks – William Shakespeare, kelle surmast möödub 23. aprillil 400 aastat. See tähtis aastapäev ei ole mitte ainult inglise kirjanduse Bardil, vaid ka hispaania kirjanduse suurkujul – päev enne Shakespeare’i, 22. aprillil lahkus igavestele jahimaadele Cervantes.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: