Alo Valge

Oma toetushääle saab anda siin kuni 15. novembrini, kus saab tutvuda ka kõigi konkursil osalevate noorte talentide teostega.

Põhjamaade ja Baltikumi Noore Kunstniku Auhind (Nordic & Baltic Young Artist Award) on ainulaadne rahvusvaheline konkurss, mis pöörab tähelepanu äsja bakalaureuse või magistriõpingud lõpetanud ja karjääri alustavatele kunstnikele. Konkurss annab hea võimaluse saada hariv ülevaade kunstimaastikul toimuvast, lisaks teoste fotodele leiab lehelt ka info kunstniku kohta ning teoste sünniloo. Konkursitööde seast leiab ülekaalukalt maalikunsti, kuid ka fotokunst, skulptuurid ja installatsioonid on tugevalt esindatud. Lisaks oma poolehoiu avaldamisele on võimalik teoseid koju soetada.

Neljandat korda toimuval rahvusvahelisel konkursil osaleb sel aastal 97 kunstnikku 301 teosega - 13 Eestist, 25 Soomest, 26 Lätist ja 33 Leedust. Eesti Kunstiakadeemias õpingud lõpetanud noortest osalevad konkursil 13 kunstnikku: Tõnu Laurson, Janne Lias, Eliis LauL, Hanna-Christina Laupmaa, Katrina Kolk, Triin Marts, Emilia Furs, Maura Puusepp, Rebeka Vaino, Alo Valge, Kristen Rästas, Johannes Luik ja Kelli Gedvil.

Publikupreemia laureaat kuulutatakse välja Põhjamaade ja Baltikumi Noore Kunstniku Auhinna lõputseremoonial 17. novembril Riias, kus avalikustatakse ka konkursi Grand Prix võitja, kes pälvib 2000 euro suuruse rahalise preemia. Lisaks saab laureaat võimaluse osaleda järgmisel aastal toimuval Tallinn Art Weekil ja kunstimessil ArtVilnius. Konkursi lõputseremoonial selguvad ka maali- ja fotopreemia laureaadid. Konkursi publikupreemia võitja pälvib rahalise autasu 500 eurot.

Kui konkursi publikulemmiku valib kunstipublik, siis Grand Prix ja maalipreemia võitjad valib välja rahvusvaheline žürii. Fotopreemia antakse välja koostöös fotokunstikeskusega Fotografiska Tallinn. Selle-aastast Põhjamaade ja Baltikumi Noore Kunstniku Auhinna konkursi toetab JCDecaux.

2016. aastal esmakordselt toimunud konkurss toob Eesti, Läti, Leedu ja Soome kunstiakadeemiate bakalaureuse ja magistriprogrammide parimate lõpetajate loomingu ühisele platvormile, et pakkuda kunstihuvilistele, kogujatele ja kuraatoritele terviklikku võimalust avastada talente kõigist neljast riigist.