Esimese eestlasest stipendiaadina asub USA mainekas muusikakõrgkoolis The Harid Conservatory õppima Eesti Muusikaakadeemia teise kursuse viiulitudeng Vivika Sude-mäel. Eurovisiooni Noorte Muusikute konkursil kolmanda koha saavutanud 21-aastane muusikatudeng on seal esimene viiuliõpilane kogu Baltikumist ja Skandinaaviast. Vivika esines neli aastat tagasi Tallinna muusikakeskkooli õpilasena New Yorgis ja Chicagos. Kontsertidel märkas eesti neiut viiuliõpetaja Dorothy Delay assistent Sergiu Schwarts. Delay õpilane on ka soome viiulivirtuoos Pekka Kuusisto.

Kolm aastat pidas Vivika Sude-mäel konservatooriumi õppejõududega tihedat sidet ning andis aru oma erialastest saavutustest. Tänavu pääses ta kõrgkooli, kuhu taotleb sissesaamist 500 soovijat. The Harid Conservatory võtab vastu 10 inimest igale erialale. Lõpetades saab Vivika Sudemäe Ameerikast bakalaureuse kraadi.

Õppejõud, kes noori interpreete koolitavad, töötavad mainekates muusikaakadeemiates, sealhulgas ka Juilliardi muusikakoolis ja Londoni Kuninglikus Muusikaakadeemias.