Tõnu Kark filmis "Karge meri"

Tallinnfilmi kollektsioonist on digiteeritud 200 filmi, nende seas nii mängu- dokumentaal-, kui ka animafilme – oma järge on ootamas veel 600 filmi, vahendab ERR "Aktuaalset kaamerat".

"Viimane film, mis nüüd valmis sai, oli "Valge Laev". See sai valmis eelmisel aastal ja seda näidati Lübecki põhjamaade filmipäevadel," rääkis filmiinstituudi pärandiosakonna juhataja Rain Põdra.

"Sel aastal samuti, kuna Lübeci põhjamaade filmipäevad soovivad ka edaspidi meie filme näidata, siis Tallinnfilmi filmidest valmivad "Karge meri", "Veealused karid" ja "Ühe küla mehed"," lisas Põdra.

Lisaks filmipärandi säilitamisele ongi üks väljund just välismaised festivalid ja välispublik, nii on näiteks mängufilm ""Hukkunud Alpinisti" hotell" olnud edukas Ameerika Ühendriikides. Filmiarhiiv digiteerib järgmise kahe aasta jooksul 120 tundi filmikroonikat "Nõukogude Eesti".

"Need filmid on kavas kahe aasta jooksul digiteerida. Digiteerimine ei tähenda ainult skannerisse paigutamist, vaid ka ettevalmistust filmilindiga, puhastamist ja vajaduse korral parandamist, digiteerimist 4K resolutsiooni ja kirjeldamist filmiinfosüsteemis SIS ja Eesti filmi andmebaasis," kirjeldas filmiarhiivi peaspetsialist Kadi Sikka.

"See kõik mahub kahe aasta sisse. Edasi on tegevuskava raames plaanis digiteerida Tallinnfilmi ja ERR-i filmipärandit," lisas Sikka.