Allfilm

Tänavuste riiklikke kultuuri aastapreemiate seast oli viiest laureaadist neli filmivaldkonnaga seotud. Aastapreemiad pälvisid Vallo Toomla, Erik Põllumaa, Mart Kessel-Otsa ja Kaie-Ene Rääk dokumentaalfilmi "Marju Lepajõe. Päevade sõnad" loomise eest, Tanel Toom meisterliku töö eest mängufilmi "Tõde ja õigus" loomisel, Jaagup Roomet kunstnikutöö eest samas filmis ning Tiina Lokk-Tramberg külastajarekordid püstitanud 23. Pimedate Ööde Filmifestivali korraldamise eest.

Eesti Filmi Instituudi juht Edith Sepp rõõmustab koos tegijatega: “Kõige olulisem on inimeste väärtustamine. Seda tunnet on võimatu kirjeldada, kui viiest aasta kultuuripreemiast neli antakse filmivaldkonna esindajatele – dokumentaalitegijatele, mängufilmi tegijatele - sealhulgas filmikunstnikule, kes tavaliselt kaob alati režissööri nime taha, ja lisaks veel festivalile! See on puhas rõõm ja suur tunnustus Eesti filmile.”

Pianist ja helilooja Kristjan Randalu pälvis aga autasu rahvusvaheliselt silmapaistval tasemel loomingulise töö ja aktiivse kontserttegevuse eest.

Aastapreemia suurus on 9600 eurot, loomingulise kollektiivi puhul läheb preemiasumma nende vahel jagamisele. Riigi kultuuri- ja spordipreemiad antakse üle Eesti Vabariigi aastapäeva eel, 23. veebruaril Eesti Teaduste Akadeemia saalis.