Ekspertide lemmik laste- ja noorsooraamatud möödunud aastast Lastekaitse Liit

Kokku valiti välja 15 lasteraamatut ja 8 noorteraamatut.

Lastekirjanduse uurija Jaanika Palmi arvates on heade laste- ja noorteraamatute valimine tore traditsioon, mille tulemusi innukalt oodatakse. Valik annab ülevaate ilmunust ja peegeldab kenasti meie lastekirjandust selle mitmekülgsuses.

Lastekaitse Liidu juhataja Tõnu Poopuu märksi, et niimodi tekkinud valik aitab ka noortel lugejatel lihtsamini väärt kirjanduse üles leida. "Kuna teist aastat valitakse ka häid noorteraamatuid, saame öelda, et igas vanuses laps leiab eelmise aasta uudiskirjandusest endale midagi head ja arendavat lugemiseks,“ sõnas Poopuu.

Lastekaitse Liit ja Eesti Lastekirjanduse Keskus annavad tunnustust headele lasteraamatutele välja alates 2009. aastast. See aitab lastel, lapsevanematel ja lastega töötavatel spetsialistidel orienteeruda uudiskirjanduses ja leida lugemisvarasse sisukad raamatud eakohaste illustratsioonidega. 2018. aastast välja antav Hea Noorteraamat pakub huvitavat lugemist eneseleidmise käänulisel ent põneval teel olevatele noortele.

Raamatuid hindavad lastekirjandusega igapäevaselt kokku puutuvad eksperdid Eesti Lastekirjanduse Keskusest, Eesti Lugemisühingust ja Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingust. Rahva Raamat varustab ära märgitud raamatud informatiivsete kleepsudega. Nii suuremates kui väiksemates raamatukogudes juhatavad lugejaid “Hea lasteraamatu” ja „Hea noorteraamatu“ juurde plakatid.

Selle aasta heade lasteraamatutega saab tutvuda siin: https://www.lastekaitseliit.ee/lapse6igused/hea-lasteraamat/2018-aastal-ilmunud-head-lasteraamatud/

Selle aasta heade noorteraamatutega saab tutvuda siin: https://www.lastekaitseliit.ee/lapse6igused/hea-lasteraamat/2018-aastal-ilmunud-head-noorteraamatud/