ERSO Gruusia ja Armeenia kontserdituuri eriti meeldejääval kontserdil Gruusia pealinnas Thbilisis soleeris sümfooniaorkestri ees koloratuursopran Elina Nechayeva. Publik võttis tema esitatud Sergei Rahmaninovi „Vokaliisi” vastu väga soojalt, maestro Neeme Järvi kiitis Elinat juba enne taevani. Intervjuu toimus Eesti saatkonnas Thbilisis päev enne kontserti. Saatkonna kass Belinda oli ilmselt üks väheseid kontserti tutvustava ürituse osalisi, kes Elinaga koos pilti teha ei soovinud.

Enne kui jutlema hakkasime, soovis sinuga fotot teha vähemalt viis inimest. Oled sa kokku lugenud, kui palju selliseid soove päevas tuleb?

Praegu ei olnud ju üldse palju! Aga seda võin ma küll öelda, et isegi kui hommikul metsa jooksma lähen, tulevad inimesed pilti tegema. Ma ei tohi enam päikeseprillide ega meigita trennigi teha. (Naerab.)

Jõudsid Thbilisisse päev enne kontserti. Lennureis kuivatab häälepaelu, ent olen aru saanud, et sul on omad moodused häält kaitsta?

Nii nagu nahk on pärast lennureisi kuiv, on ka häälepaelad. Mul on mask, mis õhku niisutab. Lennukis õhk ei vahetu ja kui keegi on haige, siis lendlevad seal kõikvõimalikud pisikud. Mask kaitseb nendegi eest. Seda kasutavad paljud lauljad. Muide, mask kaitseb samuti jet lag’i [ajavahest tulenev väsimus] eest. Peale selle on vaja palju vett juua. Võtan endaga tavaliselt kaasa pisikese õhuniisutaja, mille ööseks käima panen. Kui seda parajasti pole, panen vannitoas kuuma vee jooksma, ka see aitab õhku niisutada.

Avalehele
27 Kommentaari
Loe veel: