Kõik viis (vasakult) – IT-valdkonnas töötav Helen, disainer ja meediauurija Merike, naisteajakirja tegevtoimetaja Anna-Liisa, loodusteaduste õpetaja Olev ja drag queen Andrus (põrandal) – ei esine mitte ainult hästi, vaid võrdselt hästi. <p>Foto: Vaba Lava

Tiina Söödi projekt „Tõelised mehed…” valiti kuraator Madli Pesti sõnul ainsana välja umbes viiekümne Vabale Lavale esitatud projekti seast. See on sümpaatne valik. Esiteks ei kiputa siin üleliia näitlema ega üldse mängima. Alates drag queen’ist kuni IT-spetsialistini jätavad kõik viis tegelast adekvaatse, elust korraks lavale astuva tavakodaniku mulje.

Ometi on tegu lavakunstiga, mitte sotsioloogilise eksperimendi edastamisega. Lavastuslikke võtteid on „Tõelistes meestes” vähe, kuid nad pääsevad mõjule. Eriti lõpustseen, kus kõik viis püüavad ühisfotole ära mahtuda. Sõnum on selge: oleme erinevad, haavatavad, väsinud. Aga katsume siiski üksteist mõista, ühele pildile jääda. Ja muidugi on lavastaja teene seegi, et kõik viis – disainer ja meediauurija Merike, naisteajakirja tegevtoimetaja Anna-Liisa, drag queen Andrus, IT-valdkonnas töötav Helen ja loodusteaduste õpetaja Olev – ei esine mitte ainult hästi, vaid võrdselt hästi. Igaüks teab oma kohta ja kannab oma sõnumi kadudeta vaatajani. Keegi pole üleliigne, keegi pole ka domineeriv.

« Avalehele 0 Kommentaari
Loe veel: