Järgmisest nädalast hakkab Eesti Televisioon tegema saateid kaasaegse stuudiotehnikaga, mida kasutatakse Eestis sellises mahus komplektselt esimest korda. Uuendatud on ETV pindalalt kõige suurem neljas stuudio. Uus Eesti kalleim stuudiotehnika läks riigitelevisioonile maksma 16 miljonit krooni. “Investeerime stuudiotesse regulaarselt, sest saateruumid on täis nõukogudeaegset tehnikat, mida püüame aegamööda välja vahetada,” sõnas ETV arendusprojektide juht Tarmo Krimm. “Uus tehnika annab võimaluse töödelda telepilti digitaalselt ning muuta seda kvaliteedilt samaväärseks satelliidikanalitele.”

Uues stuudios on vanad telekaamerad asendatud uute, kergesti teisaldatavatega. Stuudiosse on paigaldatud uus video- ja helipult. Esmakordselt on võimalik ETV helistuudios salvestada niinimetatud Dolby Surround heli. Uue tehnika jaoks paigaldati stuudiosse ka uus põrand.

Neljandas stuudios kavatseb ETV hakata valmistama suurt ruumi nõudvaid saateid nagu Eurovisiooni lauluvõistlus või missivalimised. Järgmisest nädalast salvestatakse uuendatud stuudios kultuurisaade “Pilk”; telemäng “Tähed muusikas”; lastesaade “Mõmmi ja aabits”; meelelahutussaated “Kuulus ja kummaline” ning “Reisile sinuga”.

“Tööd uus tehnika kindlasti lihtsamaks ei muuda,” arvab ETV peareÏissöör Jaanus Nõgisto. “ReÏissöörid ja assistendid alles õpivad uut aparatuuri tundma ja päris selgeks saab see ikka saateid tehes.”

Stuudio renoveeriti suvel kahe kuuga. Oktoobris käivitub riigitelevisioonis uus väljastusstuudio, kust kogu programm eetrisse läheb.