Eesti Disainiauhinnad 2018 Viru Keskuse aatriumis. Foto: Priit Simson

Iga kahe aasta tagant jagatavate auhindadega väärtustatakse, tunnustatakse ja propageeritakse head Eesti disaini, mis pakub lahenduse mõnele probleemile ning muudab ümbritseva keskkonna paremaks ja inimlikumaks, seda ökonoomsel ja jätkusuutlikul moel.

Eesti Disainiauhindadele kandideeris 415 tööd, millest žürii valis parimad välja. Näitus annab ülevaate 2017.–2018. aasta parimatest disainitöödest. Näitusel on esindatud graafilise disaini ja veebidisaini kategooriad, kus on hinnatud aasta parimat firmagraafikat, trükiseid, pakendeid, keskkonnadisaini, digitaalseid lahendusi ja erinevaid disainivaldkonna erioskuseid.

Eesti Disainiauhindadele konkureerivate töödega saab tutvuda siin ning BRUNO tootedisainiauhinnale konkureerivad töid saab vaadata aga siit.

Eesti Disainikeskuse juhataja Tiia Vihandi sõnul on tal rõõm näha, kuidas nii disainerite, disaini tellijate kui tarbijate poolel toimub pidev areng ja küpsemine. “Eesti disainikultuur ei ole nii pika ajalooga nagu näiteks Põhjamaades, küll aga on ka meie disainiteadlikkus kiiresti kasvanud. Disainiauhindade nominentide tööde laiemale publikule näitamine on üks viis Eesti inimesi disaini rollile nende igapäevaelus mõtlema panna,” ütles Vihand.

Näitus annab võimaluse tutvuda teenusedisaini parimate näidetega, mis lähtuvad läbimõeldud, innovatiivsetest ja kasutajasõbralikest lahendustest ning näha Eesti tootedisaini auhinnakategoorias BRUNO, kus sel aastal antakse auhinnad välja nii parima elukeskkondliku toote, parima elustiili toote kui ka parima insenertehnilise toote disaini eest.

Tutvust saab teha ka uute andekate noorte toote-, moe- ja tekstiilidisaineritega SÄSI kategoorias. SÄSI eesmärgiks on tunnustada noori disainereid ning tuua nende tööd avalikkusele lähemale. Lisaks on näitusel esindatud noored graafilise, veebi- või teenusedisaini erialal tegutsevad disainerid Noore Püssi kategoorias. Noore Püssi kategooria soovib auhinnaga tunnustada noort disainerit, kelle viimase kahe aasta tööd näitavad potentsiaali kasvada tulevikus suurepäraseks.

Näituse avavad Tiia Vihand (Eesti Disainikeskuse juht), Ilona Gurjanova (Eesti Disainerite Liidu juht), Ants Lusti (Teenusmajanduse Koja esindaja, teenusedisaini žüriiliige) ja Uku-Kristjan Küttis (Graafilise- ja veebidisaini žüriiliige, disainibüroo AKU partner).

Disainiauhindade võitjad kuulutatakse välja 14. septembril kell 20:00 Eesti Disainiauhinnad 2018 galal, mis leiab aset Kadrioru Tennisekeskuses. Galale saavad pileti soetada kõik huvilised.

Näituse kujunduse autoriteks on Stuudio Stuudio ja sisearhitekt Tõnu Kalpus. Näitus jääb avatuks 23. septembrini.