Kunstimess Foto Tallinn avamine Foto: Ilmar Saabas

Eesti ainus kunstimess Foto Tallinn pakub professionaalsetele fotokunstnikele koostöö-, kohtumis- ja aruteluplatvormi ning võimalust tutvustada oma loomingut mitmekülgsele publikule.

Kunstihuvilised saavad messil tavapärasest näituseformaadist erinevas keskkonnas ülevaate kõige värskemast kaasaegsest fotokunstist. Messil toimuvad kohtumised kunstnikega, paneeldiskussioonid, loengud-seminarid, raamatuesitlused ning viiakse läbi tuure ja kureeritud ringkäike. Samuti saab Foto Tallinnal lähemalt tutvuda (foto-)kunsti ostmise ja kogumise võimalustega: messi meeskond pakub sel teemal huvilistele eriüritusi ja individuaalset nõustamist.

Foto Tallinnal on väljas teoseid üle 30 erinevalt kunstnikult ja näha saab nii traditsioonilisemat fotokunsti kui ka eksperimentaalsemaid lahendusi videoteostest ruumiinstallatsioonideni. Messil osalevad Eestis, Gruusias, Hollandis, Islandil, Leedus, Lätis, Saksamaal, Singapuris, Soomes ja Suurbritannias tegutsevad kunstnikud, galeriid ja projektiruumid, kelle valis välja rahvusvaheline žürii koosseisus Bruno Barsanti, Evita Goze, Kati Ilves, Karin Laansoo ja Niekolaas Johannes Lekkerkerk.

2019. aasta Foto Tallinn toimub 27.–29. septembrini ja on osa Noblessneri sadamalinnakus tööd alustava Kai kunstikeskuse avaüritustest. Varem Eesti Fotokunstimessi nime kandnud mess toimub tänavu 9. korda.