Toomas Kümmeli teose "Mõttetute riikide aabits 2" esitlus Humalakojas Foto: Rauno Volmar

Ajaleht Keskus teatas sündmusest nõnda:
"Oma mõttetult jaburaid rännulugusid räägivad saripurjetaja Tiit Pruuli, Teaduste akadeemia peakubjas Tarmo Soomere, teletups Tuuli Roosma, omaenda sõnu mittetundev Hardi Volmer, helimehed Sven Grünberg ja Peeter Vähi, rahvusatlase kaante vahele peksja Taavi Pae, humalamees Marek Reinaas, etnoloogiatohter Aimar Ventsel jpt."

Keegi ei tea täpselt palju mõttetuid riike maailmas leidub, sest riikide arv kõigub pidevalt. Ometi võib teatud huumoriga öelda, et päris mõttekat riiki polegi olemas, kuna kõigil neist on omad kiiksud. Osa riike kaob oma mõttetuse tõttu, teised püsivad oma mõttetusest hoolimata.

See raamat siin aitab maapallil toimuvat absurdi omal lustlikul kombel lahti mõtestada. Raamatus tehakse ekskursioon rohkem kui 30 riiki. Nii et tasub varuda aega, huumorimeelt ja uudishimuu ning uurida selle raamatu abil järgi, mis pagan üldse meie planeedil toimub.

Ajalehes KesKus ajavahemikul 2003–2014 ilmunud artiklisarja põhjal valminud teose 1. osa kirjutas Hardo Aasmäe. "Mõttetute riikide aabitsat" esitleti 15. dets 201. aastal ehk pea aasta pärast Aasmäe surma.