Tänasel vabariigi aastapäeval külastas president Kersti Kaljulaid Tallinna Kunstihoones näitust "Sõna mõjutus: puue, suhtlus, katkestus" ning kohtus samal ajal koos peredega näitust vaatamas käinud Tallinna Heleni kooli lastega.

Tegemist on kurtide laste vanemate initsiatiivil 1994.aastal loodud munitsipaalkooliga.

Tallinna kunstihoones detesembris avatud rahvusvaheline kaasaegse kunsti näitus aitab mõista puuet uue nurga alt. Näitusele „Sõna mõjutus: puue, suhtlus, katkestus“ valisid 13 kunstniku välja kuraatorid Christine Sun Kim ja Niels Van Tomme.

Väljapaneku kuraatorid peavad oluliseks murda puuetega seotud eelarvamusi ning seetõttu valisid nad näitusele puuetega kunstnike teosed, mida on eksponeeritud maailma tippgaleriides Guggenheimist Tate’ini. "Kunstnike töid uurides nägime, et need kõik puudutavad keelt ja suhtlust. Keel aitab teha puude nähtavaks ja selle kandjat kaasata, aga võib muuta selle ka nähtamatuks ja tõrjutuks," kirjeldasid Kim ja Van Tomme.

„Kunst on vaba, ütleb põhiseadus. Kuid juurdepääs kunstile pole seda kahjuks sugugi mitte. Kuidas ikkagi tajuda Ants Laikmaa maali „Vaade Caprilt“, Arvo Pärdi tintinnabulit, mõnda skulptuuri, tikandisse või videotaiesesse kätketud sõnumit, kui vastavad meeled ei tööta? Kuidas pääseda näitusele, kuhu viib kitsas trepp, kuid ainsaks liikumisvahendiks on ratastool? On liigutav, et peagi avatav näitus püüab – loodetavasti edukalt – nii mõnegi ületamatuks peetud takistuse ületada,“ lisas õiguskantsler Ülle Madise.

Loe lähemalt näitusest siit.