Foto: Andres Putting

Büst asub I rõdu publikukaarel, kus on juba varasemast teiste seas Anu Kaalu, Georg Otsa, Tiiu Randviiru ja Tiit Härmi büstid.

Õhtu jooksul on publikul võimalus videolõikude abil osa saada Eduri säravaimatest hetkedest balletilaval. Lisaks esinevad ja jagavad sünnipäevatervitusi Eesti Rahvusballeti tantsijad ning mitmed säravad külalised välismaalt.

Eduri teekond rahvusballeti kunstilise juhina saab aga peagi läbi, sest teater lepingut ei pikendanud. Lähemalt saab lugeda siit.

Toomas Edurit on peetud üheks oma põlvkonna parimaks meestantsijaks. Teda on kiidetud elegantse joone ja suurepärase partneritunnetuse eest klassikalistes ballettides, kuid ka väljendusrikka kehakeele pärast kaasaegsetes tantsulavastustes. Lisaks karjäärile Inglise Rahvusballeti esitantsijana, on Edur tantsinud ka mitmetel teistel kuulsatel lavadel, Birminghami Kuninglik Ballett, Teatro alla Scala, Berliini Riigiooper, Cape Towni Ballett, Rooma Ooperiteater, Zürichi Ballett, Soome Rahvusooper, Houstoni Ballett, Teatro Colón, Hollandi Rahvusballett, Moskva Suur Teater, Peterburi Maria teater jpt. Pärast tantsijakarjääri lõpetamist sai Edurist Estonia balleti kunstiline juht ning tema käe all sündis 2010. aastal Eesti Rahvusballett.

1990. aastal USA-s Jacksonis rahvusvahelisel balletivõistlusel võidetud parima paari auhind koos Age Oksaga ning pronksmedal avasid paljude maailmakuulsate teatrite uksed. Valik langes Inglismaale ning aastatel 1990–2009 oli Edur Inglise Rahvusballeti esitantsija. Eduri karjäär viis teda külalisena ka teistele kuulsatele lavadele, näiteks Birminghami Kuninglik Ballett, Teatro alla Scala, Berliini Riigiooper, Cape Towni Ballett, Rooma Ooperiteater, Zürichi Ballett, Soome Rahvusooper, Houstoni Ballett, Teatro Colón, Hollandi Rahvusballett, Moskva Suur Teater, Peterburi Maria teater jpt. Pärast tantsijakarjääri lõpetamist sai Edurist Estonia balleti kunstiline juht ning tema käe all sündis 2010. aastal Eesti Rahvusballett.