Sõltumatu Tantsu Lava avas hooaja Foto: Kris Moor

Kogumik avab neljateistkümne Eesti koreograafi mõtteviise, kuidas nad koreograafiale lähenevad. „Koreograafiraamatus“ tutvustavad oma loomingut ja tööd Raho Aadla, Joanna Kalm, Mart Kangro, Renate Keerd, Mari Mägi, Tiina Mölder, Külli Roosna, Karl Saks, Kadri Sirel, Tiina Ollesk ja Renẻ Nõmmik, Ruslan Stepanov, Maarja Tõnisson ja Liis Vares.

2019. aasta sügisel on STL-is tulemas kolm esietendust.

20. septembril esietendub Indrek Korneli ja Sõltumatu Tantsu Lava kaasproduktsioonis valmiv lavastus “Mu nimi on Xiaodie but you can also call me baby”, mis vaatleb inimese ja tehnoloogia vahelist suhet.

30. oktoobril esietendub ZUGA Ühendatud Tantsijate peredele ja lastele suunatud lavastus „2 + 2 = 22“. Lavastus uurib reegleid ja korraldusi, nähtavaid ja nähtamatuid kokkuleppeid elus lastena ja vanematena. See on kui toolide mäng - vahepeal pakutakse istet üksteisele, kutsutakse enda kõrvale, vahel istutakse aga kahel toolil korraga, samal ajal ikkagi koos oma kohta otsides.

20. november esietendub Paide Teatri ja Sõltumatu Tantsu Lava koostöölavastus „Between Dreams and Drowning“, mis tegeleb sageli hukatuslikult mõjuva armastuse, armumise ja armastatud olemise tagajärgedega.

Täpsemalt kogu sügishooajast siit.