Reedel, 25. mail esinevad Kirjanike Majas aga Kirmen Uribe (Hispaania), Pjotr Aleškovski (Venemaa), Henry Marsh (Ühendkuningriik), Elina Hirvonen (Soome), Katrina Kalda (Prantsusmaa), Vladimir Sorokin (Venemaa) ja Joose Keskitalo (Soome). Lastekirjanduse keskus on sel päeval Timo Parvela (Soome) ja Asa Lindi (Rootsi) päralt. Kohvikus Maiasmokk saab kuulata proosaluulet ja Tallinna Keskraamatukogus arutavad asjatundjad aktuaalsetel teemadel, mis hõlmavad küberruumi kirjanduses, vabakondade ja kultuuri seoseid ning kultuuri ja looduse suhteid.

Kirjandusfestival tähistab kümnendat aastapäeva laupäeval, 26. mail 12.00 Vabaduse väljakul sümboolse ühislugemisaktsiooniga „Kirjanduslik Tallinn“. Sellega toob festival esile Tallinna kui kirjanikele innustust andnud linnaruumi märgilised paigad. Kirjanike Majas kohtuvad lugejatega Helen Rappaport (Ühendkuningriik), Michael Katz Krefeld (Taani), Michel Faber (Ühendkuningriik), Eva Koff ja Jüri Kolk. Vestusringides vaadeldakse Eesti pühasid tekste ja armastatud näitlejad esitavad ajatuid teatritekste. Lastekirjanduse keskuses korraldatakse traditsiooniline lasteraamatute vahetuslaat. Päeva viimane aktsioon toimub Kanuti Gildi blackboxis, kus saab aimu, mis on MASSIA helipoeem.

Festivali viimane päev, pühapäev, 27. mai toob kirjandushuviliste ette P. I. Filimonovi, Marcelo Birmajeri (Argentina), James Robertsoni (Ühendkuningriik), Janis Jonevsi (Läti), Dan Mallory ehk A. J. Finni (USA) ning Peeter Volkonski ja Lembit Petersoni. Toimuvad ka Luulemissa Niguliste muuseumis ja festival lõpeb Uue Maailma linnajaos nö vaeste kirjanike majas.

Festivali sisse mahuvad ka kirjanduslikud jalutuskäigud ja kirjandusega seotud ühekordsed kinoseansid kinos Sõprus.