Täna avas Tallinna ülikool Vita maja, mis ühendab endas heli ja pildi, kunsti ja muusika, tantsu ja spordi tegemise võimalused.

Vita avamise järel on Terra, Astra, Silva, Mare, Nova ja Vita majadest koosnev Tallinna Ülikooli kämpus parimal kujul valmis, kusjuures vanima hoone ehk Terra ja Vita vanusevahe on 80 aastat.

Galeriides, aga ka ekraanidel hakatakse eksponeerima erinevate loominguliste projektide tulemusi, nii tudengite kui ka õppejõudude töid, samuti arhiivimaterjale.

Tallinna Ülikooli Vita õppehoone
Foto: Tiit Blaat

Integreeritud kunsti ja muusika õppijate tarvis on valgusküllased ja inspireerivad tööruumid, kus teisaldatav mööbel ja digitaalsed ekraanid. Nüüdisaegne stuudio lubab läbi viia klassikalist joonistamise-maalimise kursust. Tantsu õppimiseks on Vita majas kaks vetruvate põrandatega suurt tantsusaali ning black box. Muidugi ootavad tantsijad ka publikut, üks põhjusi Vita majja tulla on KorFest Weekend.

Suures spordisaal on valdavalt mõeldud õppetegevusteks, aga siin hakkavad võistlema ka Tallinna Ülikooli esindused: Eesti meistritiitlit sihtiv korvpallinaiskond, mees- ja naisvõrkpallurid ning tõenäoselt ka Tallinna Kalev/TLÜ. Lisaks avatakse suur ning täiesti uue sisustusega jõusaal.

Vita arhitektuurse projekti tegi Salto arhitektuuribüroo OÜ, projekteeris Sweco Projekt AS, peatöövõtja oli AS Ehitustrust.