Teet Kase, Timo Steineri ja Sander Mölderi lavastus "Kuldne Tempel" esitlus Foto: Rauno Volmar

Lavastaja Teet Kask ning heliloojad Timo Steiner ja Sander Mölder on loomas uut lavastust, mis põhineb Mishima Yukio raamatul "Kuldne Tempel". Alustati 2019. aasta veebruaris, kui tegijad käisid Jaapanis, et ammutada inspiratsiooni ja salvestada helisid Kyôto linnas asuvas Kuldses Templis. Lavastus esietendub kevadel 2020.

Esitlusel astus üles ka Jaapani muusik Koichi Makigami, kes on helilooja, poeet ja muusikaprodutsent. Samuti Shakuhachi (bambusflöödi) mängija rockbändis HIKASHU, mis on tuntud oma virtuoosse vokaalsuse ja väljendusrikkuse poolest. Makigami on ka tunnustatud improvisatsioonikunstnik ja sooloetendajana.

Kyôtos asuva Kinkakuji templi mahapõletamise intsidendil põhinev Yukio Mishima (1925 - 1970) tuntuim romaan jälgib noore munga ja Kuldse Templi kummalisi suhteid, mis hakkavad hargnema juba peategelase lapsepõlves, mil ta kuuleb isalt lugusid maailma kõige kaunimast asjast. Tempel kogu oma iluga vallutab nooruki meeled, muudab neid,
manipuleerib nendega, kord ilmutades end poisile kõige ebasobivamal hetkel, kord jälle hoides kogu oma ilu endale. Painavas meeltesegaduses ei jäägi noorel mungal muud üle, kui enesevabastuse eesmärgil hävitada selle ilu alge.

"Kuldse Templi" piletid tulevad müügile 30. märtsil Piletilevis.

Rühmituse Linnu Nimi Jaapani inspiratsioonirekte blogi saab lugeda siit.