Lugu külalisest ja võõrustajast on ühtlasi lugu grusiinide tohutust külalislahkusest, ent ka veritasust. Foto: Thbilisi teatrifestival

Showcase oli ka põhjus, miks Eesti esindajad, mina nende seas, Thbilisisse tee leidsid. Gruusia, nagu Eestigi, näib olevat äärmiselt teatrisõbralik riik. 2009. aastal esimest korda toimunud Thbilisi teatrifestivali võib küll üsna noorukeseks pidada, ent programm on mahukas. ­Showcase oma 20 lavastusega on üksnes osa sellest. Thbilisis veedetud nädala põhjal ei saa Gruusia teatri ega teatrit mõjutava ühiskonna kohta põhjapanevaid järeldusi teha, ent üht-teist siiski.

Ma ei ole pädev sealset poliitilist olukorda analüüsima, aga ühiskonnas toimuv kajab läbi paljudest Gruusia showcase’il nähtud lavastustest. Õigupoolest isegi teatrite asukohtadest ja olukorrast. Minul aitasid lavastustele konteksti luua Thbilisis rohkemat või vähemat aega elanud eestlased, kes olid valmis sealset ühiskondlikku ja poliitilist tausta selgitama. Samuti showcase’il viibinud minust märksa rohkem Gruusiat näinud eestlased.

« Avalehele 0 Kommentaari