Kait Kall (vasakult), Veiko Tubin, Andra Teede ja Hirvo Surva „Hakkame, mehed, minema” esitlusel Gustav Ernesaksa majas Oru tänaval. Foto: Ilmar Saabas

Juunis jõuab Noblessneri sadamalinnakus lavale Gustav Ernesaksa elu käsitlev sõna- ja koorilaululavastus „Hakkame, mehed, minema”. Lavastab Veiko Tubin, nimiosa mängib Gert Raudsep ning kõrvalrollides on Kait Kall. Lavastuses lööb kaasa ka Estonia rahvusooperi poiste- ja noormeestekoor Hirvo Surva dirigeerimisel.

Lavastaja Veiko Tubin ütles lavastust esitledes, et Ernesaksa lugu räägib peale kõige muu ka eestluse püsimajäämisest ja laulu võimust. „See on harukordne võimalus vaadata Eesti ühe suurkuju ellu nii mälestuste kui ka koorimuusika kaudu. Nii nagu Ernesaks lõi pärast sõda noorusest pakatava koori ehk RAM-i, on lavastuse läbiv telg rahvusooper Estonia poiste- ja noormeestekoor, kes Hirvo Surva dirigeerimisel põimib lavastusse laulutaadi loomingu ja aitab mõtestada Ernesaksa läbi muusika. See teatriõhtu on sõnaline, muusikaline ja visuaalne rännak, kus kohtuvad erinevad ajad, tegelased ning laulutaadi tuntud helilooming.”

Esimest korda on lavastus laval 14. juunil Noblessneri sadamas. Kokku jõuab teos lavale kümnel korral juunikuus.

Lavastuse toob lavale Ekspress Meedia, pileteid saab SIIT.