John Robb otsib esitlusfestivalidelt pigem ootamatusi, sest need viivad mugavustsoonist välja ja sünnitavad huvitavaid mõtteid. Seda kinnitab ka koostöö kammerkooriga Sireen. Foto: Tanel Tero

See juhtus kevadel, kui olime hiljuti ühe Tallinn Music Weeki peakülalise, Inglismaa muusiku ja muusikaajakirjaniku John Robbiga kaks tundi Skype’is maailma asju arutanud. Uudistasime, pundis ka luuletaja Eff Ess, esitlusfestivali kava ja soovitasime kaugele kuulsale külalisele teineteise võidu oma lemmikuid. Ütlesime väga sõbralikuks osutunud Johnile, et neid artiste ei tohiks maha magada ka siis, kui nad esinevad samal ajal kesklinna eri otstes. Vana punkar John tegi aga nii, nagu ise tahtis. Õige ka, sest muidu ma seda lugu ei kirjutaks.

Ta ei läinud sugugi vaatama meie ülivahvaid indie-bände, vaid valis tol õhtul külastamiseks hoopis Rotermanni soolalao, kus festival Klaaspärlimäng esitles teiste seas kammerkoori Sireen. John leidis üles ka bändi Trad.Attack!, keda võrdles pärast lausa mustlaspungi suurnime Gogol Bordelloga.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: