Hank ja Manny loovad enda ümber maagilise maailma: prügist ja mittemillestki tärkab uus ja eriline. Pildil Paul Dano (vasakul) ja Daniel Radcliffe (paremal) foto: kaader filmist

Mida teeksid sina, kui satuksid üksikule saarele, kus sul pole ei toitu ega pääsemisvõimalust? Vannuksid alla ja jätaksid oma elu või püüaksid siiski lootusetust olukorrast välja tulla? „Taskunoamees” on maagilisest realismist küllastunud fantaasiarohke film, kus peategelane Hank (Paul Dano) leiab end justnimelt sellisest robinson-crusoelikust olukorrast. Me ei saa täpselt teada, kuidas ta üksikule saarele sattus, aga see pole ka eriti oluline. Hank on juba kaotamas lootust veel kunagi koju jõuda, kui märkab, et lained on kaldale uhunud veel ühe mehe. Lähemal vaatlusel selgub, et mees on surnud. Kuid kas ikka on?

Maagilisel kombel ärkab tundmatu mees Manny (Daniel Radcliffe) ellu ja neist saavad sõbrad. Elumärkidest olenemata on Manny zombilaadne surnukahvatu olend: ühtaegu surnud, ühtaegu elus. Ometi päästab ta Hanki elu tänu oma erilistele oskustele, millel on vähe pistmist Harry Potteri võlukunsti maailmaga.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: