Kuraator Kerttu Männiste pani kokku seitse põnevat fakti kahe meie kunstiloos olulise kunstniku kohta, Eesti Päevalehe ja Delfi graafikud tegid juurde toreda visuaali.

Mõned näited:

1. Maalikunstnik Johann Köler viibis elu jooksul kaheksa aastat Lääne-Euroopas ning resideerus 45 aastat Peterburis, aeg-ajalt Eestisse visiite tehes. August Weizenberg elas ja töötas ligi 17 aastat Itaalias ning resideerus 29 aastat Peterburis. Oma loomingu ja vaimsusega on mõlemad aga vaieldamatult eesti professionaalse kunsti alusepanijad!

2. Johann Köleri ja skulptor August Weizenbergi isiklik läbisaamine oli terve elu pingeline ja isegi vaenulik, sest Peterburi Kunstide Akadeemia professor Köler ei toetanud skulptuuri õppinud kaasmaalase Weizenbergi kunstipüüdlusi.

3. August Weizenberg on lisaks skulptuuridele avaldanud arvukalt esseistlikke artikleid, kirjutanud mitu näidendit ning viisistanud eesti luuletajate poeesiat.

Vaata teisi põnevaid fakte graafikust.

Näitus on avatud kuni 26.05, lähemalt saab näituse kohta lugeda siit. Näitusel toimuvad veel ka loengud ja kuraatorituurid.
Eesti Kunstimuuseum tähistab sel aastal oma 100. juubelit.