Workshopi tiim põhjendas annetuse tegemist just teatriliidu aastapreemiaga ka sel põhjusel, et auhinna näol on tegemist poliitilise sümboliga ja iga säärane sümbol tuleb täita ka poliitilise sisuga.

“Feministeerium teeb väga olulist tööd erinevate vähemusgruppide õiguste eest seistes, just nende gruppide, kelle õigusi tulevane riigivõim on ähvardanud piirama hakata. Ja meie kui privilegeeritud ja hästi rahastatud kunstivaldkonna esindajad tahame näidata oma solidaarsust ja tänu ja loodame et, eeskuju on nakkav,” ütles Juhan Ulfsak.

“Annetus on meile väga oluline, selle tähendus on nii sümboolne kui praktiline. Iga annetus näitab meile, et meie tööd peetakse vajalikuks ning iga annetus aitab meil olla vähem sõltuv projektirahastusest. See annetus on väga suure kaaluga,” ütles Feministeeriumi toimetaja Kadi Viik.

Aet Kuusik lisas: “Me tegutseme teinekord valitsejaid ja võimu kritiseerides, aga eesmärgiga luua koos paremat ühiskonda. Ja mitte kunagi varem pole võimulolijad meid meie nelja aastase tegutsemise ajal selle pärast ähvardanud. Me osaleme poliitika kujundamises ja probleemidele osutamises vahenditega, mida riik ise ei tee ja mis ei ole ka riigi ülesanne. Kirjutame,toimetame, tõlgime, korraldame üritusi ja oleme olemas üha suurema kogukonna jaoks, kellele on inimlikud väärtused ja vaba ühiskond vältimatud.”

Eesti Teatriliidu etenduskunstide ühisauhinna suurus on 2000 eurot.