Kui Kalluste ümber koguneksid kõik temaga koos mänginud muusikud, poleks trummikomplektile ruumi. Mõned näited: Mihkel Raud, Kerli Kõiv, Ott Lepland, Sofia Rubina, Villu Veski jne. Foto: erakogu

••Mulle on kõrvalt vaadates jäänud mulje, et kui džässmuusikul pole oma bändi või paari, on ta nagu alaealine, ülejäänud CV-st hoolimata. Nüüd, kui vist koolilõputööde kogumik on omanimelise trio alt väljas, tahaks teada: kas autoriplaadiga muusik ärkab hommikul teise tundega kui lihtsalt toimekas muusik?

Ma ei saa kuidagi öelda, et ma oleksin ennast enne selle plaadi salvestamist kuidagi n-ö alaealisena tundnud. Oma muusika salvestamine on džässmuusikas sama normaalne nähtus kui igas teises žanris. Muusikalise materjali jäädvustamine paneb ilusa punkti või koma alustatule. Kui silma torkab justnimelt omanimeliste bändide hulk, pean ausalt tunnistama, et oleksin kõige parema meelega seda pealkirja oma trio puhul katsunud vältida. Nagu ikka. Bändile nime mõtlemine on ülikeeruline ja kuna ühtegi piisavalt head varianti ei tekkinud, ei hakanud ka punnitama.

Loe edasi, milline kõla uuel plaadil on ning milliste ansamblitega Kalluste veel seotud on/on olnud.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: