Kate Boy toob publiku ette oma esimese kauamängiva „One”. Foto: promo

Eelmisel kevadel Rock Cafe paksult rahvast täis meelitanud Rootsi duo naaseb sel laupäeval tuttavatele lavalaudadele, et esitleda siinsetele fännidele uusimaid palu. Markus Dextegen ja Kate Akhurst andsid mõned päevad tagasi intervjuu, milles jagasid 1990-ndate nostalgiat, mõtisklesid Euroopa muusikalise hääle üle ja kergitasid saabuvalt kontserdilt saladuskatet.

Olete pärit Rootsist, mis on tuntud popmuusika Mekana. Kas teie arvates võiks ka Euroopal olla oma muusikaline hääl, mis meie kultuuri väljendab, nagu Ameerikas teeb näiteks hiphop?

Markus: Kindlasti. Euroopa elektroonilise muusika skeene on väga tugev, see on vana traditsioon. See žanr on olnud Euroopas tähtsal kohal. Loomulikult ka Ameerikas, aga teistmoodi – näiteks Chicago house’il ja Detroiti teknol on souli juured. Siinne elektrooniline muusika pole aga ühegi teise žanriga seotud, see on n-ö Euroopa kaosest tärganud. Näiteks Kraft- werkil ja teistel sellistel bändidel pole mingit ameerikalikku kõla. Naljakas, et sa hiphoppi mainisid, loomulikult on see väga ameerikalik, aga seda on tugevasti mõjutanud Euroopast tulnud elektrooniline muusika. Ehk siis sinu küsimusele lühidalt vastates: jah!

Avalehele
2 Kommentaari
Loe veel: