Nukras seisus fassaadiga kinomaja Foto: Madis Veltman

Mullu aprilli lõpus sai filmiinimeste loomeliit uue juhatuse, mis koosneb paljuski noortest filmitegijatest. Juhatuse esimeheks saanud, pulbitses režissöör Martti Helde energiast ja teotahtest. Nüüd, kümme kuud hiljem räägib ta, et entusiasm on realiseerunud ja energia läinud õigesse kohta. „Kinoliit on praeguseks jõudnud olukorda, millest juhatus aprillis unistas: meil on tegevjuht, uus sekretär ja asjad liiguvad,” ütleb Helde.

Uus juhtkond püüab tänavu 55-aastaseks saava kinoliidu kuvandit parandada, teeb tublit tööd, et koondada liikmed erialaühendusteks, ja tegutseb usinalt selle nimel, et paremini täita oma põhiülesannet: liikmetega tegelemine, nende ideede realiseerimine ja hääletoruks olemine.

Ent algus polnud kerge – sügiseni tuli pea iga päev mõni uus probleem päevavalgele. Probleemid olid ka varasemas juhtimisstiilis. Paljud otsused ja kokkulepped olid tehtud suusõnal ning tõde oli raske tuvastada, peale selle lahkus eelmine tegevjuht päevapealt. „Teadmata põhjustel vastutas üks inimene, tegevjuht, kõige eest ja juhatust paljudesse küsimustesse ei kaasatud. Nüüd püüame sellist olukorda vältida,” kinnitab Kadri Vaas.

« Avalehele 8 Kommentaari