"Islandi amatsoon" kaader filmist

Euroopa Parlamendil ja kinol Artis on rõõm tutvustada kolme filmi, mis kandideerisid 2018. aastal filmiauhinnale LUX ning jõuavad nüüd publikuni tasuta. Lux Prize’i võitja tehti teatavaks äsja ning filmipäevad avabki Lux Prize’i laureaat – humoorikas draama „Islandi amatsoon“.

Kõik kolm linastuvat filmi käsitlevad südamlikul ja intelligentsel moel aktuaalseid teemasid ning peegeldavad praegu Euroopas toimuvat. Nende tegelased uurivad ümbritsevat maailma, et mõista tegelikkust ning ühiskonda ja kogukonda, milles nad elavad. Lugusid jutustatakse kinokunsti emotsioonide kaudu, mis näitab Euroopa kino kvaliteeti ja mitmekesisust, samuti selle tähtsust sotsiaalsete väärtuste ja kultuuriliste kogukondade loomisel. Sel korral on fookuses erakordsed naiskarakterid.

Ekraanile jõuavad:

E 3. dets kl 19.00 "Islandi amatsoon" („Kona fer í stríð“), režissöör Benedikt Erlingsson, Island/Prantsusmaa/Ukraina

T 4. dets kl 19.00 dokumentaalfilm "The other side of everything"(„Druga strana svega“), režissöör Mila Turajlić, Serbia/Prantsusmaa/Katar

K 5. dets kl 19.00 "Styx", režissöör Wolfgang Fischer, Saksamaa/Austria

Kõik kinoseansid on tasuta. Sissepääs kinno Artis on elavas järjekorras. Avafilmile "Islandi amatsoon" eelneb 3. dets kl 18.30 pidulik avamine Artise kohvikus. Filmiseansside algusaeg on kell 19.00.

Kõik filmid linastuvad originaalkeeles eestikeelsete subtiitritega.