Luuletaja Eda Ahi Foto: Hendrik Osula

Kolmapäeval, 9. novembril 2016 toimub Tallinna Kirjanike maja (Harju 1) musta laega saalis kell 18 neljas sündmus Tallinna Ülikooli humanitaarteaduste Instituudi (TÜHI) kirjanduslike kolmapäevade sarjast "TÜHI saal", mis toimub koostöös Eesti Kirjanike Liiduga. Seekord arutletakse teemal "Kas on elu ilma kirjanduseta?".

"TÜHI saal 4" ühe korraldaja, TÜHI eesti kirjanduse professori Piret Viirese sõnul on ka sellel kolmapäeval arutelu põimitud luuletustega. ""TÜHI saal 4" kese on aga erinevalt eelmistest üritustest suuremal isiklikkusel, TÜHI-ga seotud õppejõud ja luuletajad kõnelevad, mis juhtuks kui kirjandust nende elus ei oleks," ütles Viires.

Milleks tänapäeval kirjandus? Kas elu on põnevam kui fiktsioon? Kas raamatud muudavad inimeste elusid? Kas on võimalik ilma raamatuteta elada?

Nende ja teiste küsimuste üle arutlevad luuletaja Eda Ahi, folklorist Marju Kõivupuu, kirjandusteadlane Ülar Ploom, kirjanik ja kultuuriteoreetik Rein Raud, filosoof Tõnu Viik ja ajakirja Vikerkaar peatoimetaja Märt Väljataga.

Üritusest teeb otseülekande ERRi kultuuriportaal.