„Eesti on väike ja tugev riik, inimesed peavad teadma, et ka ülejäänud maailm on olemas. Ja siis tulevad EKRE inimesed ja ütlevad, et kui sulle ei meeldi siin, mine tagasi koju. Olgu, ma lähen. Aga lähen tagasi Tallinna kesklinna, sest minu kodu on seal.” Foto: Rauno Volmar

Üle 20 aasta Eestis elanud Stewart Johnson (43) on vähist vaba olnud kaheksa aastat. Tema arvates ei peaks munandivähk olema tabuteema. Vastupidi, sellest on vaja rääkida. Meeste tervisest peaks üldse rohkem rääkima. Vähist taastudes pidas Stewart varjunime all blogi. Praeguseks seda enam internetiavarustest ei leia, aga Stewart on isiklikest kogemustest inspireerituna saanud valmis filmi: Eesti esimese vähikomöödia. Selle peaosalist Chuck Bandi mängib USA-st pärit Stewart ise.

Meenuta palun päeva, kui said aru, et sinu tervisega on midagi valesti.


Olin Taanis komöödiafestivalil. Iga päev olid etendused. Ühel päeval leidsin duši all olles midagi ega saanud täpselt aru, mis see on. See oli mingi moodustis munandites. Loomulik reaktsioon oleks hirm, aga mul oli 15 minutit šõuni ega olnud lihtsalt aega sellele mõelda. Eestis duši all leidsin taas selle moodustise. Läksin kohe arsti juurde. Uroloog, kelle poole pöördusin, ütles, et ta läheb puhkusele ja tuleb tagasi nelja või viie nädala pärast. Otsustasin mitte oodata ja läksin teise arsti juurde. Väga hea, et ma ei oodanud.

Avalehele
4 Kommentaari
Loe veel: