Klassikatähed finaalsaade Foto: Teet Malsroos, Õhtuleht

"Juba pärast esimest proovi oli mul selline tunne, et ma olen oma orkestri leidnud," ütles Kristiina Poska. "Mul ei ole varem kunagi sellist tunnet olnud, orkester on täpselt samal lainel, kus mina ja me mõistame teineteist täiesti," vahendas ERR.

Flandria sümfooniaorkestri (Symfonieorkest Vlaanderen) direktor Frederik Styns ütles ERRile, et nad töötasid Kristiinaga novembris ja kohe oli selge, et ta on suurepärane muusik. "Ta on suurepärane muusik ja imeline dirigent. Meie orkestrile sobib väga hästi tema puhas, siiras ja aus tööstiil. On haruldane kohata sellist sidet dirigendi ja orkestri vahel," kiitis Styns "Aktuaalsele kaamerale".

60aastane orkester hakkab koos eesti dirigendiga ilmselt esitama ka eesti muusikat. "Loomulikult on see osa mu plaanist," märkis Poska, lisades, et ega nad (Flandria sümfooniaorkester) ei saa ju eesti dirigenti ilma eesti muusikata.

"Eesti kaasaegne muusika erineb siinsest, mis on ratsionaalne ja intellektuaalne ja me oleme veidi kaotamas harmooniat, meloodiat ja ilu, mis eesti muusikas on olemas," ütles orkestri direktor Frederik Styns.

Kristiina Poska (40) asub ametisse koos uue hooajaga 3. oktoobril.