Meelis Tammemägi

Suur osa Fahle galeriis esitletavast loomingust on valminud möödunud aasta jooksul Jamaica saarel. Näitus Fahle Galeriis jääb avatuks kuni 24. juulini.

“Selle näituse looming sai koloriitne ja kontrastne nagu Jamaica elu, inspiratsiooni on andnud saare elanikud ja sealne lopsakas loodus - soe päike ja Kariibi meri. Impulsi olen võtnud otse loodusest ja kohalikust kultuurist - trükkisin lõuenditele mango, mandli ja banaanipuu lehti, kleepisin väljalõikeid kohalikest ajalehtedest. Viimase kihina katab lõuendeid Jamaicale omastes värvitoonides koloriitne akrüülvärv, see voogab ja pulseerib maalidel nagu muusika kohaliku rahvamuusika - reggae rütmides,” kirjeldab kunstnik oma värskeimat loomingut.

Jamaical valminud maaliseeria on juba mitmes, kus kunstnik võtab impulsi kohalikust kultuurist ja kirjeldab kohalikku keskkonda vaatajale läbi omase maalikeele.

Laamanni playlist.
"Hard Drive" Shensheea & Konshens
...puhas Jamaica dancehall-reggae lugu. Jah, reggae võib olla ka selline, vähekene kiirem, kui arvata võiks.

"Win" Kiprich
...nagu laulus lauldakse, pole tähtis et on pahasi, ma olen ikka võitja.

"Cant Be The Same" Vybz Kartel & Squash
...kõik päevad võivad paista samalaadsed, aga kunagi pole identset momenti ega päeva.

"Artifical Intelligence" Gappy Ranks
...hoiatuseks, kuidas tehisintellekt võib vallutada emotsionaalse maailma, inimese oma.

"Juggernaut" Alkaline
...laulab, olen noorim siin peres, aga tublim ja ei kannata vereimejaid ning vihkajaid

x "Toast" Koffee
...tõsta toost esivanematele, iiidolitele ja staaridele.

"Stay So" Busy Signal
...mitte keegi ei jää kuningaks, kõik siin elus on muutuvuses.

"Up Top Boss" Teejay
...tantsi tähtsa nina ees ja austa iseennast!

"Tuff" Rygin King
...kui Sa ei tee probleeme mulle, ma ei tee neid sulle. Maksimaalselt positiivseid vibratsioone pakun ja ootan seda armastuselt ning imeliselt unikaalselt elult.

Tarrvi Laamann(sündinud 29.11.1973) on Eesti juurtega kunstnik ja rännumees, kes peab juba viimased paarkümmend aastat oma teiseks koduks Jamaica saart. Tarrvi on saanud kunstihariduse Eesti Kunstiakadeemias(1998 BA, 2000 MFA) ja täiendanud Jaapanis ja Indias. Tarrvi on külalislektor Eesti Kunstiakadeemias ja Tartu Pallases.