Julia Savitskaja Ilja Smirnov

Narva Ooperipäevad meelitavad piirilinna nautima viimaseid suvepäevi ja kultuurisündmusi. Sel nädalavahetusel etenduvad kaasaegne versioon Bellini ooperist “Norma”, mille on lavale toonud Soome suurim ooperilavastaja Ville Saukkonen ning Eesti Eesti helilooja Raimo Kangro ja poetessi Leelo Tungla poolt 20 aastat tagasi kirjutatud koguperemuusikal „Juku“, mis põhineb Juku anekdootidel.

Festival jätkub järgmisel nädalal Kreenholmi Manufaktuuris ooperigalaga, kus solistidena astuvad üles Moskva Suure Teatri solist Maxim Paster, sopranid Läti ja Poola rahvusooperitest, bariton Aare Saal ja laulev Narva Muuseumi juht Ivo Posti. EMTA ooperistuudio ja barokkorkester toovad lavale Händeli ooperi „Orlando“. Kavas on ka Lenfilmi kinoõhtud ja kontserdid Narvas ja Ida-Virumaal.

Ooperipäevad on oodatud sündmus Narvas. Festivali korraldamise eest pälvis Julia Savitskaja 2018. aastal Ida-Virumaa Kultuuripärli tiitli.

Ibrahim Maalouf - Beirut
Kuulan muusikat, mis tekitab minus emotsioone. Väga sageli valin muusika, mille juured on Idas (Восток) - ka minu veri on idast. See lugu on väga soe, rahulik ja erootiline.

Mahler: Adagietto Symphony 5 - Karajan
Klassikaline pala, väga tundlik ja kirglik.

Erik Satie - Gymnopédies
Olen väga romantiline inimene ja mulle meeldib unistada. See lugu paneb minu unistused lendama.

Anna Netrebko - "Pie Jesu"
Puhas ja hell, samas väga kirglik lugu. See on lugu, mida meeldib mulle endale laulda, eriti kirikus. Kuulata meeldib seda Anna Netrebko esitluses.

R. Strauss’s song by Netrebko
Selles loos on tähelepanuväärne ja täiesti uskumatu viiuli partii. Hommik on alati parem, kui seda lugu kuulata.

Jan Garbarek - Molde canticle
See on lugu, mis tekitab külmavärinaid.

Giya Kancheli - Sait Midikhar
Nato Metanidze laulab seda laulu südamega.

Joni Mitchel with Peter Gabriel - My Secret Place
Ka minul on mõned kohad, mis seostuvad inimestega keda ma armastan või armastasin.

Maria Callas - Ecco: respiro appena...Io son l'umile ancella
Olen ooperilaulja ja mulle meeldib ooper. Maria Callas on minu lemmikartist ja tema esituses on see minu lemmikaari. Armastan seda ka ise esitada.

Joni Mitchell - Both Sides Now
Armastan seda laulu ja rohkem sõnu polegi vaja.