Anna Kaarma Lasnamäel üheksakorruselise paneelmaja katusel: „See on minu inspiratsiooni koht.” Foto: Priit Simson

Noore kunstniku ateljeekorter asub üheksakorruselises majas ja selle kahte korrust ühendab kitsas keerdtrepp. Korterist pääseb avarat vaadet pakkuvale katusele, kus Kaarma käib inspiratsiooni ammutamas. Paaril viimasel aastal on Anna Kaarma uurinud peamiselt Lasnamäe arhitektuuripärandit. Stipendiumi toonud esiknäituse pealkirja „Tüüp 121” nimetab Kaarma Lasnamäe tüüpehitiste lühendnimetuseks. „See võtab kokku minu näituse temaatika, milleks on Lasnamäe arhitektuurse esteetika uurimine ja algse ehitusidee taaselustamine.”

Kaarma sõnab, et Lasnamäe puhul köidab teda terviklikkus, mis nähtub peaasjalikult aerofotodelt ja ülaltvaates. „Linnaosa on oma majade ja superstruktuuriga terviklik. Tänavalt vaadates ei paljastu see kohe, ent Lasnamäe majade asetus moodustab erinevaid kujundeid – viisnurkadest lillemustriteni välja. See oli ilmselt endiste Eesti NSV linnaprojekteerijate Malle Meelaku ja Mart Pordi teadlik taotlus. Arhitektide utopistlik soov teha ühenäolist linnaruumi kuidagi huvitavamaks.”

Adamson-Ericu nimelist stipendiumi annab välja Lions Club Tallinn Hansa. Stipendiumi suurus on 2500 eurot ning see antakse välja iga aasta augustikuus kunstnik Adamson-Ericu sünnipäeval.

« Avalehele 16 Kommentaari