Nurmis oli 1970-ndate lõpus Riikliku Filharmoonia juurde kuulunud popansambli Mobile liige, lauldes seal koos Marju Länikuga. Mobilel ilmus ka üks vinüül-plaat. Nurmise tuntuim hitt oli “Sel ööl sind ma ootan”, mida originaalis laulis Smokie.

Läniku sõnul oli Nurmis mõnusa pehme tämbriga laulja, kelle suurem läbilöök võis jääda piisava isikupära ja läbilöögivõime puudumise taha. “Ta oli meeldiv vaikne mees, kes armastas nalja teha,” meenutas Länik. “Näiteks tavatses ta loo “Tšingis-khaan” esitamise ajal laval saltot visata.”

Läniku sõnul sai ta Nurmisega väga hästi läbi, nad lindistasid koos dueti “Jäägu puudu lõpp me lool”, mille teksti autor on Ott Arder.

1980-ndate algusest laulis Nurmis varieteedes, peamiselt hotellis Olümpia, hiljem ka Kännu Kukes.

Eile pidanuks olema Nurmise esimese laserplaadi esitlus, nüüd plaanib Ahti Nurmise poolõde Maiu-Marlo Nurmis-Meister venna plaadi välja anda postuumselt.

“Ahti Nurmis käis veel juunis Eesti Raadio fonoteegis oma laulude salvestuste järel, saime neid kokku just umbes plaaditäie,” meenutas fonoteegi juht Heli Pikk. “Äärmiselt kena, kui Ahti õde nüüd plaadi siiski välja annab.”

Nurmisel on 31-aastane tütar Angelika kümme aastat väldanud abielust tantsija Sirje Nurmisega.

Ärasaatmine toimub reedel kell 16 Pärnamäe kalmistul.