WildKino

“See on väga erakordne, et Eesti loodusfilm on korraga nii paljudes kinodes üle Eesti ning inimesed ise on võtnud meiega ühendust, et me tooks filmi ka nende piirkonna kinno, kultuurimajja või kooli. Juubeliaastaks loodud dokumentaalfilmi “Tuulte tahutud maa” suur publikumenu näitab, et eestlastele läheb väga korda nende kodumaa loodus,” ütleb filmi produtsent Katri Rannastu.

EV100 programmi raames valminud loodusfilmis on erilisi hetki Eesti loodusest, sealhulgas kaadreid, mida sellisel kujul Eesti filmides varem pole olnud. Jäädvustatud on nii sageli esinevaid kui ka haruldasi loomi ja linde, samuti pilkupüüdvaid maastikke.

WildKino

Filmi näeb Apollo, Forum Cinema ja Cinamoni kinodes, samuti kinodes Artis ja Sõprus. Kinovõrgu kaudu jõuab film ka väiksematesse Eesti paikadesse. Režissöör Joosep Matjus kohtub vaatajatega 17. oktoobril kell 20.20 Tartus Tasku Cinamoni kinos.

Pühapäeval, 21. oktoobril, jõuab “Tuulte tahutud maa” esmakordselt kodumaalt väljapoole. Film linastub Torontos EstDocsi filmifestivalil, kus võistlevad Eesti või Eestiga seotud dokumentaalfilmid.

Filmi produtsendid on Riho Västrik, Katri Rannastu, Atte Henriksson. Loodushelid lindistas Veljo Runnel, originaalmuusika kirjutas ansambel Eeter. Filmi tootja on WildKino, rohkem infot leiab siit.