Michael Jacksoni Tallinna kontserdile minejad saavad teel lauluväljakule rändmüüjate käest 100 krooni eest osta staari eluloo ja piltidega raamatu, mille andis välja Baltic News Service-i kirjastus.

Välkprojektina ilmus Baltic News Service-i kirjastuselt 72-leheküljeline raamat Michael Jacksonist, mis ametlikult paisatakse müügile kontserdipäeval, 22.augustil.

"Raamatumüüjad liiguvad kontserdile suunduva publiku seas, seljas sama raamatu embleemiga särk, ja müüvad teoseid valgetest kastidest," ütles Baltic News Service-i kirjastuse juht Tiina Tammer. "Arvatavasti müüakse tiraazh kohe läbi ja me oleme arvestanud lisatrükivõimalustega. Jacksoni elulugu kajastava raamatu vastu on juba huvi tundnud ka kauplused, samuti jagame üllitist soovi avaldanud raamatukogudele."

Pehmekaanelise raamatu juhatab sisse küsimus: kuidas sai mustanahalise kraanajuhi pojast üks maailma kuulsamaid inimesi. Erik Morna koostatud ja Tõnu Kaalepi kujundatud raamat annab lühikese ülevaate Michael Jacksoni sünnist 39 aastat tagasi kuni tema poja sünnini tänavu talvel.

Raamatu kuues peatükis on kirjeldatud Michaeli elulugu ja karjääri olulisemaid seiku. Piltide juures asuvate lühikeste märksõnadega kirjeldavad autorid Michaeli õdesid-vendi, suurimaid sõpru Diana Rossi ja Elizabeth Taylorit, samuti Michaeli kuulsaks tantsitud moonwalk stiili. Veel pakub pildiraamat võiamlust jälgida staari välist muutumist mustanahalisest valgeks, tähisteks plastilised operatsioonid läbi aastate.

"See raamat on hea eestlastele, kes arvavad teadvat Jacksonist kõike, kuid ei ole informeeritud tema lapsepõlvest ega varasemasest muusikalisest tegevusest," sõnas Tiina Tammer. "Teadaolevalt on Jackson ka ise kirjutanud esseesid ja luuletusi, kuid meie eesmärgiks ei ole tema kirjandusliku loomingu edastamine."

Tammeri sõnul ei ole Eestis suurte popstaaride elulugusid sellisel kujul enne välja antud. "Raamat on rohkem meelelahutusliku eesmärgiga pildiraamat, kus on pikemalt juttu staari elukäigust ja kirevat pildimaterjali koos allkirjadega."

Teksti on Erik Morna koostanud isikliku arhiivi põhjal ja uudisteagentuuride abiga ning pildid on ostetud Bulls Pressilt.

BETTY ESTER