Vaba Lava teatrikeskuse avamine Narva linnas Foto: Dmitri Fedotkin

Eile avati Narvas teatrikeskus Vaba Lava Narva, mille juhatab sisse rahvusvaheline etenduskunstide nädala programm. Teatrikeskuses on 216 istekohaga black-box-tüüpi teatrisaal (371 ruutmeetrit) koos abi- ja kontoriruumidega ja 70-kohaline stuudiosaal (136 ruutmeetrit), mida saab kasutada nii Vaba Lava proovisaalina kui ka Eesti rahvusringhäälingu teleülekanneteks. Samuti kuuluvad keskuse juurde 50-kohaline väike saal (82 ruutmeetrit) ning kohviku- ja galeriiala.

Vaba Lava teatrikeskuse avamine Narva linnas
Foto: Dmitri Fedotkin

1.–11. detsembrini kestva etenduskunstide nädala avas laupäeval MTÜ R.A.A.A.M uus lavastus „TRANSIIT. Peatage muusika”, dokumentaallavastus eesti muusikute külalisesinemistest Nõukogude Liidus. Dmitri Jegorovi (Venemaa) lavastuses mängivad Ivo Uukkivi, Jarek Kasar, Veiko Tubin, Martin Kõiv, Marten Kuningas, Pavel Botsarov, Steffi Pähn.

Rootsi kuninglik draamateater toob etenduskunstide nädalal lavale visuaal-eksperimentaalse lavastuse „Hedda Gabler”, Leedu riiklik draamateater aga kolmel korral dokumentaalteatri „Roheline aas”. Teatriprogrammi nautimise kõrval saab nädala jooksul kuulata kontserte, vaadata kino ning osaleda avalikel aruteludel ja seminaridel. Täna on Vaba Lava Narva stuudiosaalis Igor Kopõtini loeng „Narva linna keerulisest rollist Eesti Vabadussõjas” ning 5. detsembril seminar rahvusvahelisest koostööst kultuurivaldkonnas.

Vaba Lava teatrikeskuse avamine Narva linnas
Foto: Dmitri Fedotkin