Silje Nergaard ja Espen Berg Erakogu

9.-15. oktoobrini ja 3. novembril toimuval jazzifestivalil Jazzkaar tähistab Nergaard oma 30ndat loomingulist tegevusaastat esitades armastatumaid palasid uutes versioonides. Müüki tulevad ka festivali päevapiletid ja festivali pass.

Tänaseks on 16 albumit avaldanud vokalisti ja helilooja Silje Nergaardi tähelend olnud täis hiilgavaid saavutusi. Lauljatar astus muusikatööstuse rambivalgusesse 16-aastaselt pälvides rahvusvahelise tähelepanu looga "Tell Me Where You're Going", mille ta salvestas koos kuulsa Ameerika kitarristi Pat Methenyga. Suurim edu saatis lauljatari 2001. aastal välja antud albumit “At First Light”, mis on Norra enimmüüdud jazzalbum läbi aegade. Ühtlasi on vokalist teinud silmapaistvat koostööd legendaarsete artistidega nagu Al Jarreau, Toots Thielemans ja Morten Harket ansamblist A-Ha. 2008. aastal salvestas lauljatar albumi ka maineka pop-jazz orkestriga The Metropole Orkest, albumi nimilugu “A Thousand True Stories” pälvis Grammy nominatsiooni.

Nergaardi on Eestisse esinema oodatud juba aastaid: "Rõõmustame, et Jazzkaare programmis särab sel aastal Skandinaavia üks enim hinnatud vokaliste Silje Nergaard koos Norra tunnustatud pianisti Espen Bergiga. Kindlasti aitab Silje Eestisse tulekule kaasa olukord, kus muusikutel on tavapärasest natukene rahulikum aasta ning Eesti ja Norra on seni pigem positiivsed näited COVID-19 viirusega toimetulemisel,” rõõmustab festivali Jazzkaar kunstiline juht Anne Erm duo esmakordse kontserdi üle Eestis.

Eestis esitab Silje Nergaard lugusid maikuus välja antud omanimeliselt kogumikalbumilt, mis sisaldab hoolikalt valitud pärleid lauljatari parimatest paladest. Album on salvestatud koostöös auhinnatud jazzpianisti Espen Bergiga, koos tervitatakse jazzipublikut oktoobrikuus Tallinnas ja Tartus. Espeni mänguline ja dünaamiline virtuoossus laseb Silje kaunil häälel särada helimaastikul, mida iseloomustab pehme ekspressiivsus. Intiimsetel kontsertidel kõlavad ballaadilikud lood nagu “Be Still My Heart”, “The Waltz”, “Japanese Blue”, “Tell Me Where You're Going” jmt hitid.

Silje Nergaardi ja Espen Bergi duokontserdid toimuvad Jazzkaarel 11. oktoobril Telliskivi Loomelinnakus Vabal Laval ja 10. oktoobril Tartus Heino Elleri Muusikakooli saalis.

Samuti annab Jazzkaar 2020 meeskond teada, et põhiprogrammis on toimunud muudatused. Särava Eesti jazzlaulja ja helilooja Kadri Voorandi ning hinnatud bassisti Mihkel Mälgandi esinemine koos kammeransambliga on liigutatud varasemale kuupäevale ning suuremasse saali – kontsert leiab aset esmaspäeval, 12. oktoobril kell 18:00 Vabal Laval. Varasemal kuupäeval esineb ka Rumeenia-Austria eksootilisest muusika-skeenest esile tõusnud duo Moonlight Breakfast, nende muusika saatel saab tantsida laupäeval, 10. oktoobril algusega kell 23:00 Vabal Laval. Seoses koroonaviirusest tingitud piirangutega ei astu sügiseses programmis üles Flora Purim ja Airto Moreira Brasiiliast. Mõistame, et kontsertide uuenenud toimumisajad ei pruugi kõigile jazzisõpradele sobida ning festival Jazzkaar 2020 pakub võimalust piletite tagastuseks või vahetuseks kinkekaartide vastu.

Samade artistide kontserdipiletid kehtivad automaatselt uutel kuupäevadel. Kui uus kontserdi toimumisaeg ei sobi, siis saab piletid tagastada või vahetada Jazzkaare kinkekaardi vastu perioodil 20. august kuni 20. september 2020. Tagasiostu või vahetuse soovist saavad pdf-piletite omanikud anda teada siin. Tavapiletite omanikud saavad piletid tagastada Piletilevi müügipunktides, välja arvatud Circle K teenindusjaamades ja Viru Keskuse infopunktis. Festival Jazzkaar kutsub kultuurisõpru toetama festivali ellujäämist jättes piletid tagasi müümata. Täname mõistva suhtumise ja koostöö eest oma partnereid, avalikkust ja kõiki jazzisõpru.

Festivalil Jazzkaar 2020 põhiprogramm:

“Antarktika 200” Raun Juurikas, Arve Henriksen (Norra), Brian Quinn (Šveits) & Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia kammerkoor; Anett; Anna Wibe Vibes (Läti-Eesti); Dee Dee Bridgewater (USA) & Estonian Dream Big Band; Dirty Loops (Rootsi), Disco Tallinn Goes Jazz; Hanna-Liina Võsa; Hugar (Island) / Niklas Paschburg (Saksamaa); Ivi Rausi & Laura Põldvere; Jason Hunter Group (Eesti-Läti); JT Conception; Kadri Voorand Chamber Music Ensemble; Liisi Koikson; Moonlight Breakfast (Rumeenia-Austria); Peedu Kass-Theodor Sink; Raul Ukareda; Ramuel Tafenau; Rita Ray; Rymden feat. Bugge Wesseltoft, Dan Berglund, Magnus Öström (Norra-Rootsi); Siim Aimla Funk Band; Silje Nergaard & Espen Berg (Norra); Sooäär-Yaralyan-Ounaskari (Eesti-Soome); The Free Musketeers; Vaiko Eplik & Kristjan Randalu ning paljud teised!