ekraanitõmmis

Lõvi Leo lood pani kirja lastekirjanik Kristiina Kass ning Leole andis uue välimuse Joonas Sildre.

Politsei- ja Piirivalveameti juhtivkorrakaitseametnik Nurmely Mitrahovitši sõnul on Leo lood lastele huvitavad ning annavad võimaluse arutada ema-isaga ka päris elu teemasid.

„Lõvi Leo on sõbralik ja veidi riukalik poiss, kes õpib oma vigadest ja usub headusesse. Raamatus sattub ta seiklustesse, kuhu iga laps võib sattuda ning lastel on temaga lihtne samastuda.

Nende juttude toel saavad vanemad ning lasteaedade ja alglasside õpetajad rääkida lastega igapäevastest teemadest, näiteks kuidas märgata abivajajat, aidata hädas sõpra ning vältida kiusamist,“ ütles Mitrahovitš.

Raamat algab sellest, kuidas tsirkuseartistist Lõvi Leo jääb tööta. Õnneks tutvub ta abivalmis politseinikega, kes võtavad ta enda juurde ning Leost saab politseilõvi.

Aga Leo ei maga niisama, vaid aitab ka politseinikel tööd teha ning sattub erinevatesse seiklustesse nii liikluses, kuritegusid lahendades kui ka lapsi aidates. Lõvi Leo lõbusad seiklused õpetavad, kuidas erinevates ohuolukordades käituda, millega peaks olema ettevaatlik ning kuidas teisi aidata.

Raamatus on kokku 22 lugu, millest osad on ilmunud viimasel kahel aastal lasteajakirjas Täheke.

Raamat on müügil Rahva Raamatu ja Apollo kauplustes ja mujalgi.