Marseille’ gangsterid on andnud ainest mitmele ekraaniloole, millest tuntumad on ameeriklaste 1970-ndate põnevikud „Prantsuse sidemees” ja selle järg. Prantsuse režissööri Cédric Jimenez’ film räägib omakorda vaatajale loo dramaatilisest vastasseisust kohtunik Pierre Micheli (Jean Dujardin) ja maffiapealik Gaëtan Zampa (Gilles Lellouche) vahel. Põnevik põhineb tegelikel sündmustel. Tegevustik algab 1970-ndate keskel ja kulmineerub järgmise aastakümne alguses. Film on stiilipuhas vaatemäng, kus mehed on stiilsed, autod kiired ja relvad kärmed pauku tegema.

Cédric Jimenez, teie „Prantsuse ühendust” vaadates tundub, et teil on nõrkus 1970-ndate vastu, sest filmis on pööratud suurt tähelepanu üksikasjadele alates autodest ja lõpetades soengutega.

Kui sa juba sellist filmi teed, siis midagi peab sulle selles ajastus imponeerima. Jah, mulle meeldib selle ajastu muusika ja tollased filmid. Kui teed filmi, siis suhtud alati detailidesse kirglikult, vahet pole, kas jutt käib 1970-ndatest või Teisest maailmasõjast.


Avalehele
4 Kommentaari
Loe veel: