Surva on end juba tõestanud tegusa meestelaulu arendajana, kelle hoole all on lisaks tema asutatud Revalia kammermeeskoorile ja sellest välja kasvanud ansamblile Duubel 7 ka üle-eestiline Meestelaulu Seltsi poistekoor ja Virumaa poistekoor. Survale on usaldatud ka järgmise koolinoorte laulupeo kunstilise juhi amet.

"Töö Rahvusooperi poistekooriga tähendab minu jaoks uut väljakutset, teisalt ka suuremat stabiilsust ja professionaalsust," ütles Surva ETAle. "Kuigi tegemist on lastega, peavad nad olema valmis kaasa tegema professionaalse teatri etendustes, siiani olen koorijuhi tööd teinud peamiselt lauluharrastajatega."

Kuigi Rahvusooperi poistekoor teenindab peamiselt ooperietendusi, on Surval kavas välja tulla ka suurvormide ja koori oma kavadega, kus dirigent näeb võimalust ühendada Rahvusooperi poistekoori ja Revalia kammermeeskoori jõudusid.

Eesti Poistekoori asutaja Venno Laulu sõnul on koorijuhtide vahetus tingitud sellest, et Jüri-Ruut Kangurile pakuti Georg Otsa muusikakooli koorijuhtimise osakonnajuhataja kohta.

Rahvusooperi poistekoori asutas Venno Laul 1971. aastal RAMi poistekoorina, Rahvusooperi juures tegutseb 85liikmeline koor alates 1997. aastast.