Ooperi tegevus toimub 16. sajandi Eestis ning lugu räägib Barbara traagilisest saatusest ja hukust oma vendade käe läbi, süüks armastus alamast soost noormehe vastu. Ooperi lavastas Ago-Endrik Kerge, muusikaline juht ja dirigent on Arvo Volmer. Lavakujunduse on teinud Liina Pihlak, ajastutruud kostüümid Eldor Renter. Seekordne lavastus tuleb välja põneva noorte solistide koosseisuga.

“Eesti teoste lavastamise vastu on mul suur nõrkus. Kes peaks seda eesti asja ajama, kui mitte meie ise. Kuna Eduard Tubina sünnist täitub kevadel 100 aastat, otsustati Estonias selleks puhuks uuesti välja tuua ooper “Barbara von Tisenhusen”,” kõneles lavastaja. “Ooperit lavastades pidasin silmas, et igal ajastul ja igas ühiskonnas on omad tavad ning käitumismallid. Aga alati leidub ka mõni valge vares, keda mustad varesed kindlasti nokivad. Minu jaoks on kaunis ja uhke tüdruk Barbara see valge vares.”

Eduard Tubina ooperi ”Barbara von Tisenhusen” esietendusele on oodata külalisi laiast maailmast, sealhulgas muusikakriitikuid ja Eduard Tubina Türgis elavat poega Eino Tubinat.