Reimo Segor filmis "Võta või jäta" foto: kaader filmist

Cottbusi filmifestivali loetakse maailma olulisimaks Ida-Euroopa kinokunstile spetsialiseerunud festivaliks. Auhinna andnud žüriis olid Leonid Demchenko, Anna Jadowska, Anna Palenchuk, Uwe Kockisch ja Gio Mgeladze.

Eile linastus film Prantsusmaal Arrase filmifestivali võistlusprogrammis. "Võta või jäta" on praeguseks osalenuud Varssavi, Luxemburgi ja Hollandi filmifestivalidel, novembri lõpus ootab Liina Triškina-Vanhatalo linateost osalemine Euroopa ühel vanimal - Mannheim-Heidelbergi filmifestivalil Saksamaal. Põhja-Ameerika esilinastus leiab aset 3. detsembril AFI (American Film Institute) filmifestivalil Washington DC-s.

„Oleme maailma eri paigus Reimo rolli eest palju kiidusõnu kuulnud. Tore, et see jõudis ka ametliku tunnustamiseni,“ ütles filmi produtsent Ivo Felt.

„Võta või jäta“ on Eesti ametlik võõrkeelse Oscari kandidaat, mis on praeguseks Eesti kinodes kogunud üle 56 000 vaataja. Isadepäeva puhul on filmi erilinastused Apollo kinodes, CC Plazas, Rakvere teatrikinos ja Märjamaa kinos Helk.

Reimo Sagor ja Liis Lass filmis "Võta või jäta"
foto: kaader filmist