Kui me soovisime lisapiletit osta, siis ütles lennufirma, et olgu, võite maksta 60 eurot lisapagasi eest, aga pillid peate ikka koos kohvritega alla panema, rääkis Hans Christian Aavik. Foto: Robin Roots

Kui mitu lennufirmat leiab võimaluse lasta muusikutel kallis ja õrn pill endaga käsipagasina pardale kaasa võtta, siis airBaltic ja SAS seda enamasti ei kipu lubama. Muusikute jaoks teeb olukorra segaseks see, et vahel lubatakse instrument endaga kaasa võtta, teinekord peab selle pagasitöötajatele loopida andma ja laskma lennuki pagasiruumi saata.

airBalticul on küll teenus „muusikainstrument” – maksad 60 eurot juurde ja võid pilli salongi kaasa võtta, kuid mõnikord ei piisa isegi sellest. SAS-il pilli enda juurde võtmise võimalust polegi.

Noor muusik, Hochschule für Musik und Darstellende Kunst Frankfurt am Mainis õppiv 20-aastane Hans Christian Aavik pidi eelmisel nädalal Itaalia pillimeistri G. P. Maggini 1610. aastal valmistatud hindamatu väärtusega viiuli tõttu Riia-Tallinna lennust maha jääma.

« Avalehele 32 Kommentaari