Erootilise märuli kinoversioonist lõigatakse põhiliselt välja suguelundeid näitavad kaadrid, mida festivalidel ringlev versioon paljastada ei karda. kaader filmist

„Vihane kunstnik” on Korea indie-režissööri Kyu-hwan Jeoni juhtimisel valminud art house’i alla liigituv žanrifilm. See räägib kahest kangelasest, kes tapavad Korea kriminaalsetel tänavatel kurjategijaid ja annavad pahalaste organid doonorluse tarbeks. Filmi teeb omamoodi huvitavaks seik, et kohtume selles vene maffia ja Eesti venelannast prostituudiga ning osa filmist on salvestatud Eestis.

Eesti kaasprodutsentide Sten Saluveeri ja Uku Toometi sõnul oli film üks suur eksperiment. „See oli katsetus vaadata, kas nii kauge filmikultuur nagu Korea ja väike maa nagu Eesti võiksid üldse koostööd teha,” ütleb Saluveer. Tänu PÖFF-ile oleme näinud, et Korea ja üldisemalt Aasia filme võetakse Eestis hästi vastu. Sellest tekkis mõte koostööd proovida. „Kaastootmise filmid on maailma reaalsus. Ei Eestis ega ka üheski teises väikses Ida-Euroopa riigis ole kunagi nii palju raha, et suudetaks ise maailma tasemel filme teha.” 

Avalehele
2 Kommentaari
Loe veel: