Reedel toimub Estonia teatris esimest korda kahest tükist koosnev balletiõhtu, kuhu mahuvad Briti koreograafi Wayne McGregori moodne „Symbiont(s)” ja Igor Stravinski klassikaks saanud „Petruška”, mille lavastab Mai Murdmaa. Koos väljapaistva Briti koreograafi värske, veidi rohkem kui kümme aastat tagasi valminud balletiga jõuab Estonia lavale esimest korda Stravinski „Petruška”, mis pole Eestis küll täiesti tundmatu: balleti esmalavastamise au kuulub Vanemuise teatrile, kus tõi selle lavale Rootsi koreograaf ja lavastaja Pontus Lidberg.

Üle saja-aastane „Petruška” on maailma balletiloos märgilise tähendusega: tegu on Pariisi kihama pannud kuulsa balletitrupi Ballets Russes ühe tõmbenumbriga. Trupis tantsis ka tuntud Vatslav Nižinski. „Loomulikult pole ma Nižinski Petruškat näinud, võin seda rolliesitust vaid ette kujutada,” ütles seekordne nimitegelase rolli esitaja Estonia teatri solist Sergei Upkin. „Olen lugenud tema mälestusi. Nižinski oli legend ja ta tegi laval hüppeid nii, nagu keegi teine ei hüpanud.”

Loe edasi, milline oli 1911. aastal välja tulnud „Petrjuška“ originaallavastus ja kui palju see sarnaneb või erineb Estonia omaga.


Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: