Detektiivist peategelase päritolu on võrdlemisi tähtis just Dorothy L. Sayersi ühe tuntuma kriminaalromaani „Korralagedus Bellona klubis” (1928) puhul, sest just härrasrahva päritolu kaudu tuleb romaani sisse ka keskkond, kus kuritegu toime pannakse – Londoni kesklinnas asuv kinnine klubi, kust briti härrasmehed sagedasti läbi astuvad. Lord Peter Wimsey on klubi liikmena tegevuse keskel kohe proloogist alates, kui asutuse kaminaruumist avastatakse raugaeas kindral Fentimani surnukeha. Kusjuures keegi ei tea täpselt, kui kaua elust lahkunud vanahärra ajalehe taga oma olemist laibana on jätkanud.

Kindrali surmal on aga romaanis tähtis osa, kuna selle täpsest ajast sõltub kindrali õe leedi Dormeri testamendi täitmine ja viis, kuidas suured pärandisummad liiguvad. Nii satubki särava mõistusega lord Peter kindlaks tegema ühe vaikselt kustunud kindrali surmaaega. Sellega tema tegevus aga ei piirdu, sest vastustest esialgsetele küsimustele kasvavad uue küsimused ja surmamüsteeriumi lõngakera veereb põneval moel kuni romaani viimase leheküljeni.

Loe pikemalt, kellega lord Peter oma krimimüsteeriumite lahendamisel koostööd teeb ning sellest, mis seob Dorothy L. Sayersit Agatha Christiega.


Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: