Peeter Linnap taaskasutas oma teoses „Suvi 1955” vanu fotosid. Esimest korda oli teos näitusel 1997. aastal, nüüd saab seda näha EKKM-is. Foto: Karli Saul

Tähistasin 1995. aasta alguses oma kolmandat sünnipäeva ja veetsin ülejäänud osa aastast meelevaldselt eirates kõike, mis tollal kohalikul kunstiväljal toimus. Eesti kaasaegse kunsti muuseumis (EKKM) on 8. augustist 6. septembrini ülevaade sellest, millest tol ajal huvipuuduse tõttu ilma jäin.

Objektiivne kirjeldus möödanikust pole võimalik, ikka on tegemist kellegi isikliku või ühe grupi vaate, valiku või tõlgendusega. EKKM-i lakooniliselt pealkirjastatud näituse „1995” puhul on mineviku rekonstrueerijad kuraatorid Anders Härm ja Hanno Soans. Tasub märkida, et Soans on pea kümme aastat tagasi Kumus juba üht 1990-ndate kunstile tagasivaatavat näitust kureerinud („Kogutud kriisid …”, toona koos Eha Komissaroviga). Ilmselt on aeg küps, et uuesti eelmise sajandi lõpukümnendi juurde naasta, kinnistades Soansi rolli autoriteedina 1990-ndate retseptsiooni kujundamisel.

Avalehele
0 Kommentaari
Loe veel: